Historia naszej firmy sięga roku 1992. Wtedy to powstaje polsko-niemiecka spółka "Moczkowo Okna". Pomysłodawcą i głównym inwestorem jest Bernard Gubała. Profilem działalności firmy staje się produkcja: okien, drzwi i rolet w systemie VEKA. Już w 1993 roku firma liczy 50 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a aż 90% produktów jest eksportowana na rynek Niemiecki.


Drugi rozdział
przedsiębiorstwa rozpoczyna rok 1996, kiedy "Moczkowo Okna" przekształca się w spółkę cywilną "JAGUAR". Wtedy to, stery w rodzinnej firmie przejmuje młode pokolenie: syn Bernarda Gubały - Artur Gubała. Wsparty doświadczeniem wspólnika, a zarazem Matki JAdwigi, Artur Gubała rozwija sprzedaż także na rynek Polski. Produkcja opiera się w tamtym czasie o systemy takie jak: REHAU, ALUPLAST, THYSSEN wyposażone w okucia SEEGENIA.


Trzeci rozdział
firmy to rok 2004. W tamtym czasie Artur Gubała nawiązuje współpracę z irlandzką firmą "Conserwaory Centre Ltd." w Galway w zachodniej Irlandii. Tam też kieruje i nadzoruje ponad 200 projektów związanych z ogrodami zimowymi, produkowanymi przez firmę "Camden Group Ltd."

Obecnie "Barlinek Okna" dostarcza i wykonuje energooszczędne montaże na rynkach krajów Europy Środkowej i Zachodniej. Na stałe mamy podpisaną współpracę z producentami takimi jak: Vertex, Krisspol, Drutex, Portos.

Liczne otrzymane certyfikaty, a przede wszystkim setki zadowolonych klientów potwierdzają trafność wyboru, wytoczonej przez Bernarda Gubałę w 1992 roku drogi.